AcasăȘtirivEmpire DDAO introduce staking-ul în ApeCoin

vEmpire DDAO introduce staking-ul în ApeCoin

vEmpire DDAO, organizație globală de investiții NFT, platformă GameFi și metaverse, a introdus staking-ul pentru criptomoneda ApeCoin. Randamentul din staking începe cu trei cifre, a aflat CoinJournal dintr-un comunicat de presă.

Creșterea numărului și a gamei de cazuri de utilizare

Anterior, ApeCoin putea fi folosit doar în scopuri legate de guvernanță, dându-le deținătorilor dreptul de a vota cu privire la distribuția fondurilor din ecosistemul ApeCoin și oferindu-le un cuvânt de spus în chestiuni legate de DAO ApeCoin.

Acum, după ce a fost lansat un grup de staking APE, deținătorii de ApeCoin pot câștiga dobândă în timp ce obțin o expunere mai mare la ecosistem pe tot parcursul anului.

Deținerile devin astfel productive

Cu fiecare APE mizat, vEmpire va cumpăra active suplimentare bazate pe APE și va juca jocuri în cadrul ecosistemului ApeCoin. Acest lucru va face ca deținerile APE ale investitorilor să fie productive, permițându-le să genereze venituri pasive.

CEO-ul vEmpire, Dominic Ryder, a spus:

A permite comunității noastre să mizeze $APE considerăm că este inovator. Le permite investitorilor să câștige recompense financiare din deținerile lor $APE în moduri pentru care nici măcar ApeCoin nu are funcționalitate nativă. În acest fel, investiția în activele Metaverse va deveni mai accesibilă, mai profitabilă și mai productivă. Lansarea ApeCoin în sine este revoluționară. Cu toate acestea, posibilitatea de a câștiga venituri pasive pe ApeCoin înaintea celor mai mulți din industrie este ceea ce credem că va atrage cel mai mult investitorii. vEmpire se angajează să ofere cele mai bune oportunități de investiții nu numai comunității noastre, ci și comunităților mai largi Metaverse și NFT. Este doar unul dintre numeroasele pool-uri de staking interesante care vor veni anul acesta.

Despre ApeCoin

ApeCoin este un token de utilitate și guvernare ERC-20 implementat în ecosistemul mai larg ApeCoin, care a cunoscut o creștere uriașă de la lansarea sa pe 17 martie. Moneda a urcat rapid pe poziția 45 în funcție de capitalizarea pieței.

La momentul redactării acestui articol, APE se tranzacționa la 12,82 USD, cu un volum de tranzacționare pe 24 de ore de 842 milioane USD. ApeCoin a scăzut cu 7,49% astăzi.

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și reclamele, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a vă oferi o experiență mai bună. Continuând să navigați pe site sau făcând clic pe „OK, mulțumesc” sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor pe acest site.